ХІІ Всеукраїнська науково-практична конференція “Статистична оцінка соціально-економічного розвитку”

опубліковано 17 квіт. 2012 р., 12:21 Рома Кулинич   [ оновлено 23 квіт. 2012 р., 10:27 ]
        19 квітня 2012 року в стінах Хмельницького університету управління та права традиційно розпочала свою роботу щорічна Всеукраїнська конференція “Статистична оцінка соціально-економічного розвитку”, організатором якої виступає кафедра математики, статистики та інформаційних технологій факультету управління та економіки. 
        Цей захід вкотре зібрав у Хмельницькому найвідоміших представників наукових шкіл Донецька, Києва, Львова, Сум, Тернополя, Харкова та інших міст і областей України. Врочисто відкрив конференцію перший проректор з наукової роботи університету, доктор історичних наук Л. Л. Місінкевич. Леонід Леонідович звернув особливу увагу на провідну роль статистики, як науки, в сучасному розвитку ринкових відносин в Україні. Вів конференцію провідний науковець в галузі статистики, доктор економічних наук, професор О.І. Кулинич. Омелян Іванович також виступив з доповіддю на тему «Комплексна оцінка відносних величин виконання планів (завдань, нормативів)». Основні теоретичні напрями конференції: 
1.   Статистична оцінка взаємозв’язку чинників та результативних показників соціально-економічного розвитку. 
2.   Статистичне прогнозування та моделювання соціально-економічного розвитку в контексті глобалізації світової економіки. 
3.   Порівняльна характеристика застосування методів кореляційного і регресійного аналізу та статистичних рівнянь залежностей для вивчення взаємозв’язку соціально-економічних явищ. 
4.   Статистичні способи обґрунтування програм регіонального розвитку. 
5.   Застосування методу комплексних статистичних коефіцієнтів для оцінки результатів соціально-економічного розвитку. 
6.   Індексний аналіз закономірностей соціально-економічного розвитку. 

        Головна мета ХІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції “Статистична оцінка соціально-економічного розвитку” – зробити доступною для вчених, громадськості, студентства та практичних працівників інформацію про статистичне забезпечення обґрунтування та прийняття організаторських та управлінських рішень у сфері соціально-економічного розвитку, вдосконалення статистичної науки, зв’язку теорії і практики, гармонізації національних стандартів статистики з міжнародними, обговорення практичних проблем. 
        У конференції взяли участь працівники органів місцевого самоврядування, наукових установ, вищих навчальних закладів, державних підприємств, установ та організацій, загалом 84 учасники з усіх регіонів України, в числі яких 8 докторів та 35 кандидатів наук. 
Така увага до нашої Всеукраїнської конференції невипадкова. Адже не буде перебільшенням твердження, що збільшення рівня статистичної грамотності громадян, підвищення якісної сторони статистичного аналізу соціально-економічних процесів України сприяє якісним змінам процесу прийняття управлінських рішень. Відтак питання застосування в навчальному процесі та практичній роботі прикладних аспектів статистичної методології, набуває нині додаткової актуальності. 


Comments