Конференція

 зі статистики

Міжнародна науково-практична конференція “Статистичні методи та інформаційні технології аналізу соціально-економічного розвитку”        

           Ідея організації та проведення Міжнародної науково-практичної конференції “Статистичні методи та інформаційні технології аналізу соціально-економічного розвитку” (до 2019 р. попередня назва: Всеукраїнської науково-практичної конференції “Статистична оцінка соціально-економічного розвитку”) належить Омеляну Івановичу Кулиничу, доктору економічних наук, професору , автору методів статистичних рівнянь залежностей та комплексних статистичних коефіцієнтів.

Такий науково-практичний захід є традиційним та щорічним. Коло учасників конференції щорічно зростає. Однією з переваг, яку відмічають самі учасники конференції, є одержання збірника тез в день проведення пленарного засідання. Так, з 2019 р. конференція підвищила свій статус з Всеукраїнської до Міжнародної. Партнерами в організації стали такі країни: Україна, Молдова та Румунія. Заклади вищої освіти, які висловили свою готовність стати партнерами у проведенні щорічної науково-практичної конференції на міжнародному рівня стали: Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова, Хмельницька обласна організація спілки економістів України (Україна); Бельцький державнийуніверситет імені Алеку Руссо, Молдовська економічна академія (Молдова); Ясський університет імені Олександра Іоана Кузи, Інститутекономічних і соціальних досліджень ім. Георге Зане (Румунія).

Також з 2019 р. конференція змінила свою назву з “Статистична оцінка соціально-економічного розвитку” на “Статистичні методи та інформаційні технології аналізу соціально-економічного розвитку” через поширення ІТ і необхідність широкого застосування інформаційних технологій у статистичних дослідженнях та практиці.

      Організатори конференції вважають, що така увага до нашої Міжнародної конференції невипадкова. Адже не буде перебільшенням твердження, що збільшення рівня статистичної грамотності громадян, підвищення якісної сторони статистичного аналізу соціально-економічних процесів України сприяє якісним змінам процесу прийняття управлінських рішень. Відтак питання застосування в навчальному процесі та практичній роботі прикладних аспектів статистичної методології набуває нині додаткової актуальності.