Конференція 20.05.2021

ХХI Міжнародна науково-практична конференція «Статистичні методи та інформаційні технології аналізу соціально-економічного розвитку» 

20 травня 2021 р. Хмельницьким університетом управління та права імені Леоніда Юзькова, спільно з партнерами, традиційно проведено щорічну Міжнародну науково-практичну конференцію “Статистичні методи та інформаційні технології аналізу соціально-економічного розвитку”, організатором якої виступає кафедра математики, статистики та інформаційних технологій факультету управління та економіки.

Ювілейна двадцята конференція є міжнародною, оскільки нашими партнерами виступили: Бельцький державний університет імені Алеку Руссо, Молдовська економічна академія, Університет економіки і підприємництва, Хмельницька обласна організація спілки економістів України, Ясський університет імені Олександра Іоана Кузи, Інститут економічних і соціальних досліджень ім. Георге Зане.

Захід цьогоріч дистанційно зібрав, в режимі відео-конференції, найвідоміших представників наукових шкіл України (Києва, Харкова, Дніпра та інших міст і областей України), Молдови та Румунії.

Учасники конференції вели розмову про провідну роль статистики, як науки та практики, в сучасному розвитку ринкових відносин. Особливої уваги було надано темі досягнення країнами-учасницями конференції 17 глобальних Цілей сталого розвитку, зокрема екології та освіти, а також викликам пов’язаних з пандемією.

Провідний науковець в галузі статистики, доктор економічних наук, професор О. І. Кулинич. Омелян Іванович виступив з доповіддю на тему: «Теорія методів статистичних рівнянь залежностей та комплексних статистичних коефіцієнтів». Живий інтерес та обговорення викликали тези учасників пленарного засідання:

1. Asandului L.A., Agheorghiesei D.-T., Caunic R. “Indicatori de evaluare a performanței spitalelor publice în România - o abordare din perspectiva contextului actual”.

2. Михайлов В.С., Єфімова В.В. “Великі дані: деякі обмеження до застосування”.

3. Дорогая И. И. “The Importance of Emotional Intelligence in Organizational Change Management, project experience: MHELM”.

4. Мовилэ И. В. “Формирование образовательного потенциала мигрантов через создание общеевропейской виртуальной учебной сети”.

5. Кобилинська Т. В. “Шляхи вдосконалення виробництва статистики зміни клімату”.

6. Приданникова Ю.Є. “Статистичне моделювання чинників економічного зростання та рівня матеріального добробуту”.

7. Сусленко А.А. “Перспективы и вызовы инновационной деятельности высших учреждений республики Молдова в контексте онлайн-обучения”.

 

Основні теоретичні напрями конференції:

1.                Статистична оцінка взаємозв’язку чинників та результативних показників соціально-економічного розвитку (пряма та обернена статистична задача).

2.                Оптимізація рівнів чинників та результативних показників.

3.                Статистичне забезпечення управління економікою.

4.                Методи прогнозування та моделювання соціально-економічного розвитку.

5.                Рейтингова оцінка соціально-економічного розвитку.

6.                Інформаційні технології в економіці.

 

Головна мета ХХІ Міжнародної науково-практичної конференції “Статистичні методи та інформаційні технології аналізу соціально-економічного розвитку” – зробити доступною для вчених, громадськості, студентства та практичних працівників інформацію про статистичне забезпечення обґрунтування та прийняття організаторських та управлінських рішень у сфері соціально-економічного розвитку, вдосконалення статистичної науки, зв’язку теорії і практики, гармонізації національних стандартів статистики з міжнародними, обговорення практичних проблем.

У Конференції взяли участь працівники органів місцевого самоврядування, наукових установ, вищих навчальних закладів, державних підприємств, установ та організацій, загалом 30 учасників з усіх регіонів України, Молдови та Румунії, в числі яких 10 докторів та 14 кандидатів наук.

Така увага до нашої Міжнародної науково-практичної конференції невипадкова. Адже не буде перебільшенням твердження, що збільшення рівня статистичної грамотності громадян, підвищення якісної сторони статистичного аналізу соціально-економічних процесів України сприяє якісним змінам процесу прийняття управлінських рішень. Відтак питання застосування в навчальному процесі та практичній роботі прикладних аспектів статистичної методології, набуває нині додаткової актуальності.

За результатами проведення конференції буде підготовлено узагальнення, а також з метою поширення результатів міжнародної науково-практичної конференції збірник матеріалів конференції буде надісланий на адресу бібліотек провідних економічних закладів вищої освіти та на адресу органів державної влади за профілем тематики конференції.

Збірник тез конференції, 2021 року: Kulynych Roman Omelyanovych и Kulynych Omelyan Ivanovych (2021) «XXI Міжнародна науково-практична конференція "Статистичні методи та інформаційні технології аналізу соціально-економічного розвитку"», в збірник тез МНПК. XXI Міжнародна науково-практична конференція "Статистичні методи та інформаційні технології аналізу соціально-економічного розвитку", м.Хмельницький, Україна: Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова, с. 110. doi: 10.5281/zenodo.8081079. 

ISBN: 978-617-7572-66-3 

Присвячується світлій памяті мого Батька професора, доктора економічних наук 

Омеляна Івановича Кулинича.

Збір 2021 з номером ISBN.pdf