Конференція 24.05.2018

ХVІІI Всеукраїнська науково-практична конференція “Статистичні методи та інформаційні технології аналізу соціально-економічного розвитку” 24 травня в стінах нашого університету традиційно розпочала свою роботу щорічна Всеукраїнська конференція “Статистичні методи та інформаційні технології аналізу соціально-економічного розвитку”, організатором якої виступає кафедра математики, статистики та інформаційних технологій факультету управління та економіки. Цей захід вкотре зібрав у Хмельницькому найвідоміших представників наукових шкіл Києва, Харкова та інших міст і областей України. Врочисто відкрив конференцію Перший проректор з наукової роботи Хмельницького університету управління та права, доктор історичних наук, професор Леонід Леонідович Місінкевич. Леонід Леонідович звернув особливу увагу на провідну роль статистики, як науки, в сучасному розвитку ринкових відносин в Україні. Вів конференцію провідний науковець в галузі статистики, доктор економічних наук, професор О. І. Кулинич. Омелян Іванович також виступив з доповіддю на тему: «Вибір найкращого статистичного рівняння залежності». Основні теоретичні напрями конференції:

 

1.                Статистична оцінка взаємозв’язку чинників та результативних показників соціально-економічного розвитку (пряма та обернена статистична задача).

2.                Статистичне забезпечення управління економікою.

3.                Методи прогнозування та моделювання соціально-економічного розвитку.

4.                Рейтингова оцінка соціально-економічного розвитку.

5.                Інформаційні технології в економіці.

 

Головна мета ХVІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції “Статистична оцінка соціально-економічного розвитку” – зробити доступною для вчених, громадськості, студентства та практичних працівників інформацію про статистичне забезпечення обґрунтування та прийняття організаторських та управлінських рішень у сфері соціально-економічного розвитку, вдосконалення статистичної науки, зв’язку теорії і практики, гармонізації національних стандартів статистики з міжнародними, обговорення практичних проблем.

У Конференції взяли участь працівники органів місцевого самоврядування, наукових установ, вищих навчальних закладів, державних підприємств, установ та організацій, 24 учасники з усіх регіонів України, в числі яких 7 докторів та 8 кандидатів наук.

Така увага до нашої Всеукраїнської конференції невипадкова. Адже не буде перебільшенням твердження, що збільшення рівня статистичної грамотності громадян, підвищення якісної сторони статистичного аналізу соціально-економічних процесів України сприяє якісним змінам процесу прийняття управлінських рішень. Відтак питання застосування в навчальному процесі та практичній роботі прикладних аспектів статистичної методології, набуває нині додаткової актуальності.

 Список учасників

ХVІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції

“Статистичні методи та інформаційні технології аналізу соціально-економічного розвитку”, 2018 р.