ХІV Всеукраїнська науково-практична конференція “Статистична оцінка соціально-економічного розвитку”

Дата публікації допису: May 24, 2014 8:16:12 AM

Статистична оцінка соціально-економічного розвитку

 

22 травня в стінах нашого університету традиційно розпочала свою роботу щорічна Всеукраїнська конференція “Статистична оцінка соціально-економічного розвитку”, організатором якої виступає кафедра математики, статистики та інформаційних технологій факультету управління та економіки. Цей захід вкотре зібрав у Хмельницькому найвідоміших представників наукових шкіл Донецька, Києва, Львова, Харкова та інших міст і областей України. Врочисто відкрив конференцію ректор університету, доктор юридичних наук, доцент О.М. Омельчук. Олег Миколайович звернув особливу увагу на провідну роль статистики, як науки, в сучасному розвитку ринкових відносин в Україні. Вів конференцію провідний науковець в галузі статистики, доктор економічних наук, професор О.І. Кулинич. Омелян Іванович також виступив з доповіддю на тему “Вибір статистичних методів для вивчення залежностей, прогнозування та комплексного оцінювання показників соціально-економічного розвитку”. Основні теоретичні напрями конференції:

 

1.       Статистична оцінка взаємозв’язку чинників та результативних показників соціально-економічного розвитку.

2.       Статистичне прогнозування та моделювання соціально-економічного розвитку в контексті глобалізації світової економіки.

3.       Порівняльна характеристика застосування методів кореляційного і регресійного аналізу та статистичних рівнянь залежностей для вивчення взаємозв’язку соціально-економічних явищ.

4.       Статистичні способи обґрунтування програм регіонального розвитку.

5.       Застосування методу комплексних статистичних коефіцієнтів для оцінки впливу чинників на ступінь забезпечення сталого соціально-економічного розвитку.

6.       Індексний аналіз закономірностей соціально-економічного розвитку.

 

Головна мета ХІV Всеукраїнської науково-практичної конференції “Статистична оцінка соціально-економічного розвитку” – зробити доступною для вчених, громадськості, студентства та практичних працівників інформацію про статистичне забезпечення обґрунтування та прийняття організаторських та управлінських рішень у сфері соціально-економічного розвитку, вдосконалення статистичної науки, зв’язку теорії і практики, гармонізації національних стандартів статистики з міжнародними, обговорення практичних проблем.

У Конференції взяли участь працівники органів місцевого самоврядування, наукових установ, вищих навчальних закладів, державних підприємств, установ та організацій, загалом 38 учасників з усіх регіонів України, в числі яких 5 докторів та 23 кандидати наук.

Така увага до нашої Всеукраїнської конференції невипадкова. Адже не буде перебільшенням твердження, що збільшення рівня статистичної грамотності громадян, підвищення якісної сторони статистичного аналізу соціально-економічних процесів України сприяє якісним змінам процесу прийняття управлінських рішень. Відтак питання застосування в навчальному процесі та практичній роботі прикладних аспектів статистичної методології, набуває нині додаткової актуальності.